Nie każda kobieta wygląda dobrze w tym samym stroju. Wszystko zależy od karnacji, wzrostu i budowy ciała. Sprawdź, jaki masz typ figury!

Nie wystarczy znajomość trendów i szafa pełna ubrań, aby dobrze wyglądać. O wiele ważniejsza jest znajomość swojego ciała, a także wiedza, w czym się będzie dobrze prezentować. Dobór kroju ubrań do sylwetki to kluczowa kwestia! Pomaga ukryć wady i podkreślić zalety. Dlatego warto poznać swój typ figury. Dziś przedstawiamy Wam cztery podstawowe kształty i podpowiadamy w czym wyglądają najlepiej!

Typ figury prostokąt

Posiadaczki tego typu figury mogą narzekać na brak kobiecych kształtów. W tym przypadku ramiona i biodra są podobnej szerokości, a talia jest lekko zarysowana prawie niewidoczna. Kobiety o figurze prostokąta często mają długie nogi, co bywa powodem zazdrości. Jeśli utrzymują szczupłą sylwetkę, to ona bardzo łatwa do stylizacji. Niestety przy skłonnościach do tycia, taka figura może stać się „toporna” i często bywa określana męską.

Jakie stylizacje pasują do figury prostokąt?

W tym przypadku priorytetem jest stworzenie kobiecych kształtów. Przy figurze typu prostokąt najbardziej w oczy rzucają się szerokie ramiona. To niestety kojarzy się z męską budową ciała. Najlepiej więc ukryć ramiona i powiększyć optycznie wcięcie w talii. W tym przypadku nie sprawdzą się więc proste i dopasowane sukienki, które jeszcze bardziej podkreślą brak kobiecych kształtów. Znacznie lepiej będą wyglądać luźniejsze modele z paskiem w talii. W ten sposób stworzymy iluzję kobiecych kształtów. Dobrze będą się też prezentować spodnie i spódnice z wysokim stanem. Nie mogą być one jednak obcisłe – trzeba pamiętać, że ukrywamy brak bioder. Natomiast w przypadku bluzek najlepiej wybierać długie rękawy, mogą być wąskie lub rozszerzane. Unikamy tych bufiastych i cienkich ramiączek.

Typ figury jabłko

Ogromnym atutem tego typu sylwetki jest obfity biust i szczupłe nogi. Niestety kobiety o figurze jabłko często mają przy tym szerokie ramiona, a biodra dość wąskie i płaskie pośladki. Dodatkowo cechują się tendencją do tycia w brzuchu. To sprawia, że taką figurę trudno stylizować.

Jakie ubrania dla sylwetki typu jabłko?

Niestety figura typu jabłko bywa trudna do stylizacji. Trzeba bardzo uważać, ponieważ przy źle dobranych ubraniach można wygląda na znacznie niższą oraz szerszą. W tym przypadku należy więc zrezygnować z dużych, workowatych ubrań. Nie sprawdzą się też golfy oraz tuniki, które za bardzo powiększą biust. Jabłko dobrze będzie wyglądało w prostych sukienkach spiętych w talii. Powinno jednak unikać długości za kolano.

Typ figury gruszka

Gruszka to bardzo kobiecy typ figury. Jednak jej właścicielki często znajdują powody do narzekań. Charakteryzuje się ona bowiem wąskimi ramionami, szerokimi biodrami i krągłymi biodrami. Niestety często przy tego typu sylwetce biust jest raczej niewielki, czasami średni.

Jakie stylizacje pasują do gruszki?

W przypadku gruszki najważniejszym zadaniem jest wyszczuplenie bioder i ud. W tym celu warto zakładać rozkloszowane spódnice i sukienki. Jednak lepiej zrezygnować z modeli przed kolano. Doskonałym pomysłem są też spodnie o proste spodnie lub dzwony, które optycznie wyszczuplą sylwetkę. Gruszki często mają krótkie nogi, więc powinny zrezygnować z biodrówek. Natomiast w przypadku bluzek najlepiej sprawdzą się bufiaste rękawy lub te o długości 3/4.

Typ figury klepsydra

Ten typ figury uchodzi za najbardziej kobiecy. Klepsydra jest bardzo proporcjonalna, więc nie będzie miała problemu z ubiorem. Chociaż niektóre kobiety mogą chcieć optycznie zmniejszyć kobiece kształty. Klepsydra ma bowiem pełne biodra, duży biust i wąską talię.

Jakie stylizacje pasują do klepsydry?

Wydawać by się mogło, że klepsydrę najłatwiej wystylizować. W końcu ma figurę idealną, ale trzeba uważać, żeby nie popsuć tych proporcji. Dlatego kobiety o tym typie budowy powinny zrezygnować z workowatych, bezkształtnych ubrań. W ich przypadku nie sprawdzą się też sukienki typu baby doll oraz odcinane pod biustem, ponieważ niepotrzebnie ukryją talię i mogą dodać kilka kilogramów. Krótkie spódnice i biodrówki również nie są dla klepsydr. W tym przypadku najlepiej postawić na umiar i prostotę.

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here