biuro w domu

Zastanawiasz się, jak urządzić biuro w domu, aby było wygodnie i funkcjonalnie? Jakie wybrać meble, jakie oświetlenie i ile to będzie kosztować? Sprawdź nasze praktyczne wskazówki.

Biuro w domu – jak urządzić?

Najlepszą opcją przy aranżacji domowego biura byłoby wygospodarowanie odrębnego pomieszczenia, które można przeznaczyć na miejsce do pracy. Jednak nie każdy może sobie na to pozwolić, zwłaszcza przy niewielkim metrażu. W takim razie jak urządzić biuro w małym pokoju? Przede wszystkim należy zacząć od wydzielenia przestrzeni, w której będzie znajdowało się tylko miejsce do pracy. To nie powinno być miejsce, w którym się odpoczywa lub je. To pomoże zachować higienę pracy i utrzymać lepszą efektywność.

Biuro w domu – meble

Właściwie dobrane meble podniosą komfort pracy i ograniczą powstawanie kontuzji. Wystarczy zaopatrzyć się w biurko oraz ergonomiczne krzesło. Zanim zdecydujemy się na konkretny model biurka warto przemyśleć jak duży powinien być jego blat, czy będziemy potrzebować miejsca na dodatkowy monitor, klawiaturę. Natomiast przy krześle trzeba się upewnić, że dany model zapewni odpowiedni podparcie dla kręgosłupa i, że posiada opcje wielopłaszczyznowej regulacji.

Biuro w domu – aranżacje oświetleniowe

Odpowiednie oświetlenie przy biurku również poprawia komfort i efektywność pracy. Światło może pobudzić nasz organizm i dodać energii do działania. A zatem jak urządzić biuro w sypialni i zapewnić odpowiednie oświetlenie? Najlepiej byłoby ustawić biurko pod oknem. Dzienne światło jest najbardziej naturalne i najlepiej wpływa na produktywność u człowieka. Jeśli układ sypialni na to nie pozwala należy zaopatrzyć się w LED-y, które są naturalnym odpowiednikiem dziennego światła, a co za tym idzie nie męczą oczu.

Biuro w domu a koszty

Jak już mogliście zauważyć, do urządzenia biura w domu nie potrzeba wielu rzeczy. Przede wszystkim trzeba skupić się na dwóch najważniejszych meblach – biurku i krześle. Ich koszt, biorąc pod uwagę wysoką jakość, łącznie zamknie się w przedziale 1000-1300zł. Pamiętajcie, że na zdrowiu i komforcie pracy nie należy oszczędzać, bo może to się przełożyć na inne sfery życiowe. W końcu spędzamy w pracy minimum 8h dziennie. To bardzo długi okres czasu w jednej pozycji dla kręgosłupa i naszego wzroku.

Na koniec dopowiemy, że jak już urządzamy biuro w domu to warto zaopatrzyć się w gadżety usprawniające codzienną pracę, takie jak: segregatory, notatnik, flamastry. Polecamy również zakupić kilka roślin, dzięki którym oko będzie mogło odpocząć od światła komputera, a i wpłyną one pozytywnie na ogólną estetykę przestrzenną.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here