rzeczy w szafie

Pierwsze wrażenie jest zawsze bardzo ważne, a to jak się ubieramy, uważane jest za osobistą wizytówkę. Kobiece szafy możemy nazwać wielkimi skarbcami, bo ilość skompletowanych tam ciuchów, mogłaby niejedną osobę powalić, a mimo wszystko nigdy nie mamy się w co ubrać. Zawodzi tutaj organizacja lub zwyczajnie, bałagan. Jest to problem, który dotyka nas bardzo często, co w rezultacie doprowadzić może do białej gorączki. Zaczynamy wtedy myśleć, że nasze wypełnione po brzegi półki, wcale nie są takie wypchane, a wtedy przychodzi moment, w którym potrzebujemy zmian. Pozbywamy się całej zawartości półek garderoby, żeby ponownie wypełnić je po brzegi nowymi kolekcjami. Kategorycznie tego nie rób! W naszych szafach bardzo często znajdujemy prawdziwe perełki modowe, których zdobycie graniczy z cudem.

Zanim spakujesz całą zawartość garderoby do worków, zastanów się czy rzeczywiście warto jest się wszystkiego pozbywać. Solidne przejrzenie całej kolekcji i odpowiednia organizacja, mogą zdziałać cuda i sprawią, że odnajdziesz wiele modnych lub zapomnianych ciuchów.

Nie wszystko stracone

Przeprowadź wnikliwą analizę zanim coś trafi do pudeł. Wyrzucaj tylko te rzeczy, które są zniszczone i sprane albo najzwyczajniej w świecie, nie podobają ci się już. Ubrania, które lubimy, ale nie nadają się już do wyjścia, możesz zostawić w ilości kilku sztuk. Wygodne rzeczy, wciąż możemy przecież nosić po domu. Pamiętaj, że zdatnych do użycia ciuchów, wcale nie musimy wyrzucać, a oddać i wspomóc lokalny kontener odzieży używanej dla potrzebujących.

Selekcjonuj dokładnie

Pozbywając się wszystkiego możemy nieodwracalnie pożegnać się przecież z naszymi ulubionymi spodniami, koszulami i koszulkami, a nie o to chodzi w odświeżaniu zawartości szafy. Rzeczy, których nie jesteś pewna, odłóż na bok, a następnie przemyśl wszystkie za i przeciw dotyczące każdego, pojedynczego ubrania, ostateczny rozrachunek podpowie ci czy powinny z tobą zostać. Odświeżanie zawartości nie oznacza przecież, że nasz styl się zmienia.

Moda zatacza koło

Nie wyrzucaj czegoś, tylko dlatego, że jest niemodne, jeśli nadal ci się podoba! Każdy ma prawo ubierać to, w czym dobrze się czuje i co zwyczajnie lubi nosić, dlatego nie zważaj na stwierdzenia o byciu trendy, zwłaszcza wiedząc, że moda uwielbia przywracać starsze hity modowe. Dzwony, ortalionowe dresy i kwieciste koszule – zawsze znajdą swoje miejsce w szafie. Nie bój się więc nosić takich stylizacji, w końcu wrócą w modowe łaski, co sprawia, że jesteś krok przed nimi!

Kiedy po przejrzeniu szafy i usunięciu rzeczy, których w niej więcej nie chcemy, czas na organizację.

Sezon ma znaczenie

Ubrania powinny być rozłożone sezonowo, co oznacza, że w okresie zimowym – letnie ciuchy leżą na najniższych półkach lub spakowane w kartony. Ma to na celu oddzielenie kolekcji ciepłych i dostosowanych do warunków pogodowych, od tych które kuszą nas swoją zwiewnością. Wakacyjne ciuchy są piękne i najczęściej kolorowe, dlatego zawsze chętnie przyciągamy do nich wzrok w szafach, jednak w okresie zimowym nie chcemy przecież nabawić się odmrożeń. Sytuacja działa też w odwrotną stronę, bo przecież nie chcemy przyglądać się stonowanym i grubym swetrom, kiedy na dworze doskwiera upał.

Wieszaki przeciwko bałaganowi

Jeśli masz taką możliwość – używaj wieszaków do górnej części naszej odzieży i sukienek. Podczas wyszukiwania odpowiednio pasującego topu lub sukienki, niszczymy często wiele kolumn z ubrań, marnując czas na ponowne ich sortowanie. Rozwieszenie ich sprawi, że będziemy w stanie szybko zauważyć interesujący nas fatałaszek, bez obawy o późniejszy wieczór z tuzinem przewróconych bluzek.

Kolorowe zakładki

Układaj ubrania względem koloru. Dzięki temu prostemu trickowi, zawsze szybko znajdziesz pasujący kolor spodni lub swetra, bez przedzierania się pomiędzy stosami losowo położonych lub zawieszonych ubrań. Ponadto, szafa świetnie prezentuje się wtedy i wydaje bardziej przejrzysta i czystsza. Tak małe, można by powiedzieć, że nieznaczne zmiany, potrafią oszczędzić od kilku do kilkunastu minut przeszukiwania.

Układaj osobno

Grupuj każdy rodzaj odzieży z podobnymi do siebie. Oznacza to segregowanie na koszulki z krótkim rękawem i długim. Swetry i bluzy, szorty i długie spodnie. Możesz zrobić różne podkategorie, zależy to jedynie od wielkości twojej szafy. Układaj stosy lub wieszaki z danej grupy obok siebie. To rozwiązanie idealnie łączy się też z układaniem według koloru, przez co widzimy bardzo klarownie, gdzie leżą kolorowe, a gdzie białe i czarne bluzy.

Spodnie są różne

W kobiecych szafach możemy znaleźć nawet kilkanaście rodzajów spodni, które różnią się nie tylko kolorem i materiałem, ale też krojem i przeznaczeniem. Układaj spodnie według ich przeznaczenia, eleganckie osobno z dresami, a dresy domowe osobno z wyjściowymi. Wszystko powinno mieć swoje miejsce.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here