Jeansy to niezbędny element kobiecej garderoby! Ich popularność sprawia, że ciągle powstają nowe kroje i fasony. Jak wiec dobrać model jeansów do figury?

Obecnie na rynku jest mnóstwo krojów i fasonów jeansów. To wprawia w zakłopotanie wiele kobiet. Niektóre decydują się podążać za modą i nie zastanawiają się, czy konkretny model jeansów jest dla nich. Jednak zdecydowana większość wolałaby wybrać z trendów opcje, w których będzie się prezentować znakomicie. Dlatego przygotowaliśmy mały poradnik, jak dobrać krój jeansów do figury!

Modele jeansów dla klepsydry

Kobiety o figurze klepsydry wygrały los na loterii! Mają pełny biust, krągłe biodra i wąską talię, więc powinny wybierać spodnie, które podkreślą ich atuty. W takim przypadku świetnie sprawdzą się więc jeansy typu bootcut i dzwony. Są one dopasowane w udach i rozszerzające się ku dołowi świetnie równoważą krągłe biodra. Obecnie coraz częściej pojawiają się dzwony i modele bootcut zaprojektowane specjalnie dla kobiet z kobiecą sylwetką. Cechują je solidne szwy i rozciągliwy materiał, który jest w stanie dopasować się do sylwetki właścicielki. Dzięki temu jeszcze lepiej podkreślają krągłe biodra i wąską talię.

Jakich jeansów unikać przy sylwetce klepsydry? Unikaj za małych spodni – znacznie lepiej sprawdzą się te w odpowiednim rozmiarze. Zrezygnuj też z drapowań i przetarć na biodrach, które mogą je optycznie poszerzyć.

A jaki model jeansów będzie dobry dla gruszki?

Figura gruszki charakteryzuje się szczupłą górą i grubszym dołem. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest optyczne wydłużenie i wyszczuplenie nóg. Najlepiej więc wybierać proste, ciemne jeansy. Dobrze sprawdzą się modele z wysokim stanem. Gruszki mogą również wybierać spodnie podobne do klepsydr, ponieważ również mają szerokie biodra i wąską talię.

A jakich spodnie nie powinny zakładać gruszki? Jasnych jeansów, które optycznie poszerzą sylwetkę. W przypadku figury typu gruszka zdecydowanie lepsze będą ciemne spodnie. Warto też zwrócić uwagę na wielkość kieszeni. Te większe świetnie spłaszczą duży tył.

Najlepsze jeansy dla niskich kobiet

W przypadku niskich kobiet świetnie sprawdzą się jeansy wydłużające sylwetkę. Nie ważne, czy ich właścicielka jest drobna, czy ma raczej krągłe kształty. Idealne będą jeansy z prostymi nogawkami. Taki fason tworzy długą pionową linię od bioder do kostek, co świetnie wydłuża dolną część ciała. Efekt będzie jeszcze bardziej piorunujący, gdy postawimy na ciemny, sprany denim. Pamiętaj też, żeby jeansy bardzo dobrze dopasowane. Filigranowe kobiety mogą się źle prezentować nawet w odrobinę za dużych spodniach.

Czego unikać przy niskim wzroście? Niestety, ale bardzo obcisłe jeansy czy modele ze zwężanymi nogawkami nie są dla Ciebie. Powinnaś też unikać spodni przyciętych przy kostce lub powyżej, ponieważ mogą jeszcze bardziej skrócić nogi.

Jaki model jeansów zakładać przy chłopięcej sylwetce?

Szczupła sylwetka może być powodem wielu kobiet. Jednak właścicielki chłopięcej budowy z pewnością chciałyby dodać sobie trochę kształtów. Odpowiedni model jeansów może to zagwarantować. Przy takiej figurze najlepiej sprawdzą się obcisłe lub bardzo obcisłe spodnie. To właśnie dla takich kobiet stworzone są modele z nogawkami zwężanymi u dołu. ponieważ świetnie podkreślają zgrabne nogi i trochę zaokrąglają sylwetkę. Nie brakuje też sposobów na optyczne powiększenie pośladków. Wystarczy tylko wybrać odpowiednie kieszenie. Najlepiej takie z ozdobami lub dużymi naszyciami. Ważna jest też wielkość kieszeni – te małe optycznie powiększą pośladki.

A czego unikać przy chłopięcej sylwetce? W tym przypadku lepiej unikać jeansów z szerokimi nogawkami. Unikaj też spodni z wysokim stanem, które jeszcze bardziej podkreślą brak kobiecych kształtów. Zdecydowanie lepiej sprawdzą się biodrówki, które trochę poszerzą biodra.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here