bransoletka

Bransoletki z gumek od dawna cieszyły się ogromną popularnością. Każda dziewczynka kiedyś nosiła taką ozdobę. Obecnie rękodzieło wraca do łask i mnóstwo osób rozpoczyna z nim swoją przygodę. Bransoletka z gumek jest łatwa do wykonania, więc warto od jej wykonania zacząć.

Bransoletka z gumek – jak się robi?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów gumek. Dlatego na początku warto się zastanowić, jakiego efektu oczekujesz. Gumki bransoletki można nosić samodzielnie, ale to również świetny pomysł na prezent. Na początku zacznij od wyboru odpowiedniego materiału i techniki! Gumki na bransoletki mogą być silikonowe, jubilerskie lub nitkowe. Większość z nich jest stosunkowo tania i pomaga tworzyć piękne dodatki.

Bransoletki z gumek – jak zrobić krok po kroku?

Własnoręczną biżuterię mogą robić nawet najmłodsi – gumki są stosunkowo tanie, a podstawowa technika zaplatania „na palcach” prosta.

 1. Nałóż gumkę między środkowym a wskazującym palcem i skręć w ósemkę.
 2. Dołóż kilka takich samych ósemek w wybranych kolorach.
 3. Pętelkę z dolnej gumki wyciągnij i owiń dookoła palca wskazującego, na górze.
 4. To samo zrób z palcem środkowym – niech gumka swobodnie opadnie między palce.
 5. Dodawaj kolejne gumki i przeciągaj je w ten sam sposób.
 6. Bransoletka jest gotowa, gdy uzyskasz pożądaną długość.

Jak zrobić bransoletki z gumek recepturek?

Wiele dziewczyn chce najpierw sprawdzić swoje możliwości i decyduje się na wykonanie ozdób z materiałów, które mają w domu. A jak się robi bransoletki z gumek recepturek? To nie jest trudne zadanie! Robienie bransoletek z gumek recepturek wygląda podobnie jak w przypadku specjalistycznych materiałów. Technika zaplatania jest taka sama. Dlatego na gumkach recepturkach można się podszkolić, zanim zacznie się przygodę z bardziej skomplikowanymi projektami.

Bransoletki z gumek – wzory jakie można wykonać?

Bransoletki na gumce mogą mieć różnorodne wzory. Wszystko dlatego, że zapłata się je wiele sposobów. Dlatego można mieć naprawdę oryginalne bransoletki z gumek. Wzory, które można na nich wykonać to jodełka, warkocz, rybi ogon czy diament. Zaplatanie bransoletek bywa skomplikowane, więc musisz wcześniej sprawdzić swoje umiejętności. Każdy natomiast będzie w stanie wykonać pętelkę lub kokardkę, która stanie się świetną ozdobą.

Jak zrobić bransoletkę z koralików?

Bardzo często pojawia się pytanie, jak zrobić bransoletkę z koralików. Wszystko dlatego, że to idealna metoda dla początkujących. W przypadku ozdób z koralików potrzeba będzie również gumka do bransoletek. To właśnie na nią wsuwamy koraliki i inne elementy dekoracyjne, które możesz dobrać zgodnie z własnymi preferencjami.

 1. Odmierz odpowiednią długość gumki, sznurka lub cienkiego łańcuszka – powinna być luźniejsza niż obwód nadgarstka.
 2. Na przygotowaną gumkę nakładaj koraliki w wybranej kolejności. Wzór można urozmaicić np. wiszącymi zawieszkami typu charms.
 3. Zakończ bransoletkę ozdobnym wiązaniem lub mocno zwiąż końce gumki.

Jak zrobić bransoletkę z muliny?

Bardzo modne są także sznurkowe bransoletki z muliny, które wyjątkowo dobrze pasują do letnich stylizacji. Mamy tu do dyspozycji niezliczoną ilość kolorów, faktur i grubości, dzięki czemu mamy pewność, że nasza biżuteria będzie niepowtarzalna. Bransoletkę wykonujemy poprzez rozpoczęcie wybranym węzłem oraz zaplatanie według określonego wzoru. Oto przepis krok po kroku, jak zapleść swoją pierwszą ozdobę:

 1. Przygotuj nitki muliny, wystarczą 4 lub 5 (odcinki około ośmiokrotnie dłuższe niż obwód nadgarstka).
 2. Ułóż nitki razem, złóż na pół i zwiąż w supełek, który pomieści Twój palec.
 3. Chwyć jedną z nitek danego koloru po lewej i zrób pętelkę na odcinku obok.
 4. Powtarzaj ten krok na kolejnych odcinkach koloru, aż do połowy długości muliny.
 5. Tak samo postępuj z nitkami po prawej (krok 3 i 4).
 6. Cały proces powtórz dla każdego z kolorów.
 7. Bransoletkę można zakończyć ozdobnym wiązaniem – warkoczem albo kokardką.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here